Yurtdışı Eğitim Bursları > Burak ALTIPARMAK
anasayfa / Eğitim / Yurtdışı Eğitim Bursları

Yurtdışı Eğitim Bursları

                İnsanoğlu öğrenme ve öğretme üzerine kurulu bir varlıktır. Kimimiz bundan erken zamanda pes ederek bırakır kimisini de ne üniversite ne de yüksek lisans kesmez doktoraya dair gider. Yurtdışı burs konusunda Hedefleri olan insanoğlu genel olarak bu kadar birikim yapmışken doktorasını da yurtdışında yapmak ister. Doğal ki her insanın bütçesi buna uygun değildir ve tahsil hayatına devam ederken bir burs desteğine gereksinim duymaktadır.

Yüksek lisansı yaptığınız okul ya da ülke sizin doktora yaparken burs alıp alamamanızla doğru orantıdadır. Eğer ortalamanın üstünde iseniz sansınız var fakat altında iseniz sansınız yok diyebilirim.  Aynı aileden iki şahıs başvuruda bulunabilir sadece ikisine de çıkması durumunda yalnız bir tanesi bu burstan faydalanabilmektedir. Müracaat şartlarının içinde en mühim olanı, gideceğiniz ülkenin anadilini biliyor olmanızdır. Her ülkenin ilk aramış olduğu koşul budur demek doğru olacaktır. Yurtdışına gideceğiniz ülkeler arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız eğer, problem değil ikisine birden başvuruda bulunabilirsiniz. Sadece yalnız birinin ödeneğini alırsınız. Alacağınız burs sizin konaklamanız, eğitim giderlerinizi karşılar sadece yol harcaması veyahut vize benzer biçimde hususi giderlerinizi karşılamayacağını unutmamalısınız.

Yurtdışı burs konusunda birde öteki bir akla takılan soruda şu olabilir. Birçoğumuz tahsil yaşantımızın belli bir kısmında yol aldıktan sonrasında bir halde yarım zamanlı da olsa iş yaşamının içine giriyoruz. Yüksek lisansımızı yaptıktan sonrasında işe başlamış olabilirsiniz. Ya da gitmek istediğiniz ülkede bir iş bulmuşta olabilirsiniz. Bu size burs çıkmayacağı anlamına gelmez sadece şartları vardır. Çalışmakta olduğunuz iş sizin eğitim ve konaklama harcamalarını karşılayamayacak bir maddi getiri olması lazım. Şu demek oluyor ki demem o ki eğer maaşı güzel bir işse hiçbir kurum size çalışırken burs ödemeyecektir.

Yurtdışında doktora yapmak için burs almak istiyorsanız ilkin o ülkenin dilini kendi anadilinizmiş benzer biçimde en iyi şekilde öğrenin, sonrasında  o ülkeye ilişik Türkiye de mevcud şirketleri iyi çözümleme edin. Bu sebeple bu firmalar kendi ülkenize dönmek istediğiniz taktirde sizin iş kapınız olacaktır. Size iş verecek olan firmalarda iyi eğitim almış kişilerin kısaca sizin okul masraflarınızı karşılama amaçlı kimi zaman burs verebilmektedir.

Hakkında brkltprmk

Pozitif olun biraz eşşek sıpaları!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmiyor!