Dikili'de Gezilecek Yerler > Burak ALTIPARMAK
anasayfa / Hayata Dair / Dikili’de Gezilecek Yerler

Dikili’de Gezilecek Yerler

Ege’nin incisidir Dikili… En kuzeyinde yer alan küçük ve şirin bu ilçede gezilecek ve görülecek güzel yerler var. Dikili’de gezilecek yerlerin başında, sahili gelmektedir. gündüz denize sıfır kafelerinde oturup denizin esintisine karşı midilli adasını izleyerek  içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Akşamları sahilinde gezebilir açılan sergilerden alışveriş yapabilirsiniz.

Çok uzun bir sahil kordonu var gezmek için. Ümmetoğlu Otel’den başlayarak Yakomozun diğer ucunda yer alan Baby Beach Clup ve biraz daha ilerisine giderek çay bahçesinde oturabilirsiniz.

Denize girecek yer olarak alternatifleriniz çoktur. İsterseniz belediyenin mavi bayraklı plajında isterseniz de Salihleraltı beldesine kadar aracınız ile ilerleyerek istediğiniz bir noktada denize girebilirsiniz. Kabakum mevkii biraz daha deniz sığ olup su berraklığı daha iyi durumdadır.

Salihleraltı deniz ve akşamları gezmek için iyi bir alternatif olabilir. Kendi aracınız ile gidebileceğiniz gibi dikili otogarından kalkan dolmuşlar ile de ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Bir diğer alternatif olarak Çandarlı’ya gidebilirsiniz. Akşam ve gündüz ayrı bir tadı olan çandarlı sadece plajı ve sahili değil. Kalesi ile de ünlüdür. Yaz akşamların vazgeçilmez kale konserleri yapılmaktadır.

En güzel yerini en sona bıraktık. Bademli ve adalar. Dikilinin en çok Turist ve yatırım çeken alanlarından birisi olan

Bademli koyları ve adalar gününüzü geçirmek ve zeytin ağaçları arasından denize girmek isteyenlerin uğrak yeridir. Akvaryum koyları vardır yada denizin içinde kaynayan termal su bulabilirsiniz. Bademli’ ye çok eskiden yunanca Ancanos denilmiştir. Anlamı Melek olan Ancanos, Kalem adası Garip ada ile dünyaca ünlü bir yer olmasını sağlamıştır.

Dikili’nin en güzel koyları

Bademli koylarına dikili limanından kalkan günübirlik tekne turları ile de gidip gezebilirsiniz. Ve kesinlikle  tavsiye ederiz.

Bademli Koyları

Eğer yolunuz düşerse Bademli’de gidilecek koylar;

Akvaryum koyu,Hanımın Koyu, Pizza Plajı, Kayra Plajı, Fransız Ilıcası ve Çiftliği, Bademli Ilıcası, Hayıt Limanı, Aşıklar Tepesi, Köy Plajı

Kalem adası (Garip Adası)

Akvaryum Koyu

Hanımın Koyu

Pizza Plajı

Fransız Ilıcası

Aşıklar Tepesi

Hakkında brkltprmk

Pozitif olun biraz eşşek sıpaları!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir